China 6×4 Mixer F3000 Suppliers and manufacturers | Automobile Holding

6×4 Mixer F3000

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

  На F3000 миксер камион
Возење Т ype 6 × 4, × 4
кабина Издолжени со висок покрив (N)
издолжени рамен покрив (J) 
Специјални Цел рамен покрив (D)
моторот Weichai Power WP10, WP12
Cummins ISM Серија
Ниво на емисии Евро II, III, IV, V
пренос Рачен менувач 9F, 10f, 12ф Автоматски менувач
Спојка ETONФ430 дијафрагма Увезените
Предна осовина MAN 7,5 Ton (тапани)
Задна осовина 16 Тон MAN Двоен Фаза Панч за заварување Миксер и прав Камиони,

13 Тон MAN Двоен фаза за одмор

суспензија Мулти лиснати пружини 
Рамка ( во mm ) 850 х 300 ( 8 + )
850 х 300 ( 8 + )за миксер Камиони
850 х 300 ( 8 + )за одмор
Резервоарот за гориво 300/400 л алуминиум
380 л челик
Гуми 11.00R20 , 12.00R20 

F3000 Мешалка камион f3000 6x4 миксер камион


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Онлајн Chat!