Кина терминал пристаниште камион добавувачи и производители | автомобилски холдинг

Терминал Порт камион

Краток опис:

Терминал Порт камион
Возење  Т ype 4X2
моторот Веи Чај WD615.56
Енергија (HP) 270HP
Макс. Вртежен момент (Nm) / вртежи во минута 1100 / 1200-1600
пренос Фулер МТ 6JS125T
На менувачот
седлото JOST35DV
Такси офсет

детали за производот

Тагови производ

име

SHACMAN двор КАМИОН

возење Тип

4x2

моторот

Weichai WP7.240E30, 240HP, EORO III

менувач

Алисон 3500P со Телеком, F5 и R1, Автоматска

Хидрауличен погон, со функција за блокирање

Предна осовина

MAN 7.5T

Задна осовина

STR 16t, двојно намалување диск оска / Сооднос 11.98

Управниот

Хидраулично управување

кабина

Еднострана офсет кабината, левата врата, лизгачка врата на назад, лево и десно лизгачки прозорец, покрив-топ A / C состојба, греење; дебелина 8мм браник челик, ширина 2500mm, Далечина до пред кабината е 200mm.

Резервоарот за гориво

200л Алуминиум + заштитени со стража

на Fifthwheel

За подигање петто тркало; Тип: 3.5 '' ;

Макс висина од земјата 1500mm

максималната тежина

8000kg

БКТ

60000kg

Мин. Радиус

6200mm

Меѓуоскино растојание

3200mm

Димензии

5475x2500x3160mm


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Онлајн Chat!